VIDEO | Grönewegen võitis teise etapi järjest, Greipel ja Gaviria said karistada


Tänavusel Touril juba teise etapi võitnud Dylan Grönewegen
Tänavusel Touril juba teise etapi võitnud Dylan GrönewegenFoto: James Startt, GodingImages/PA Images

Tour de France´i kaheksanda etapi (181km) finišiga Amiens´is võitis suurest grupifinišist hollandlane Dylan Grönewegen (Lotto NL - Jumbo).

See oli Grönewegeni teine järjestikune võit, ta edestas lõpujoonel Andre Greipelit (Lotto Soudal) ja Fernando Gaviriat (Quick-Step Floors). Liiga vara finišispurti alustanud Peter Sagan (Bora - Hansgrohe) oli algselt neljas. Kuna aga komissaarid otsustasid positsioonivõitlusega liiale läinud Greipelit ja Gaviriat karistada (tõsteti protokollis peagrupi kaheks viimaseks - toim.), tõusis Sagan teiseks ning John Degenkolb (Trek-Segafredo) kolmandaks.

Tanel Kangert (Astana) ja Rein Taaramäe (Direct Energie) lõpetasid mõlemad peagrupi tagumises otsas, kohtadel 81 ja 82. Nad said võitjaga sama aja.

Seotud lood:

16km enne finišit toimunud suuremasse kukkumisse takerdus üldarvestuse meestest Dan Martin (UAE Emirates), kes kaotas peagrupile lõpuks 1.16.

Üldliidrina jätkab Greg Van Avermaet (BMC Racing), Geraint Thomas (Team Sky) jääb maha seitsme sekundiga. Kangert on 47. (+6.03) ja Taaramäe 53. (+7.53).