Tihedas vihmasajus kulgenud etapil oleks viiel jooksikul peaaegu õnneks läinud, kuid sprinterite meeskonnad ajastasid püüdmise väga täpselt ning jooksikud saadi kätte 300 meetrit enne finišit, vahendab Rattaprofid.ee.

Teise koha sai etapil valitsev Prantsusmaa meister Nacer Bouhanni (FDJ), kolmas oli sloveen Luca Mezgec (Argos-Shimano). Kangert püsis ilusti peagrupis ning ületas lõpujoone 37. kohaga, olles kaks kohta eespool meeskonnakaaslasest üldliidrist Vincenzo Nibalist.

Enne velotuuri algust üldarvestuse suurfavoriidiks peetud Bradley Wiggins (Sky) tundis end täna halvasti ning lõpetas etapi teises suuremas grupis, mis kaotas võitjale üle kolme minuti.

Üldarvestuses jäi esikolmik samaks. Liidrina jätkab Nibali, austraallane Cadel Evans (BMC) kaotab teisena endiselt 41 sekundit ning Kolumbia rattur Rigoberto Uran (Sky) kolmandana 2.04. Kangert tõusis ühe koha võrra 12ndaks, sest Wiggins langes 13. kohale.

Cavendish jõudis 100. UCI-võiduni oma 9. profiaastal. Suurtuuridel (Tour de France, Giro d´Italia, Vuelta) võitis ta esimese etapi 2008. aastal ja on nüüdseks kokku saanud 39 etapivõitu! Neist 23 Touril, 13 Girol ja 3 Vueltal.