Valgete Teede rattaralli võitis Alo Jakin


Alo Jakin võidutseb Sangastes
Alo Jakin võidutseb SangastesFoto: Adam Illingworth

Pühapäeval, 2. juulil startis Sangaste lossi õuelt neljandat korda Valgete Teede rattaralli. 79,5 km pikkusel põhidistantsil oli kiireim Prantsusmaa profiklubi HP BTP-Auber 93 liige Alo Jakin, kes edestas lõpuheitluses Karl-Arnold Vendelini (Vändra Viko) ja Silver Mäomad (TÜ ASK).

Esikuuikusse, mis mahtus 12 sekundi sisse kuulusid veel Norman Vahtra, Aksel Nõmmela ja Gert Kivistik. Jakini võiduaeg 1:50.42 ehk keskmine kiirus 43,1 km/h. Jakin peremehetses Sangastest teist korda, võidumees oli ta ka 2014. aastal.

„Võrreldes teiste rattavõistlustega pakub Valgete Teede rattaralli lisaks huvitavale rajale ja erinevatele rajakatetele palju emotsionaalset vaheldust ning on samal ajal tipptasemel korraldusega. VTRR võiks olla kohustuslik sõit kõigi tõsiste Eesti ratturite võistluskalendris,“ võttis Jakin võistluse olemuse kokku.

Tegemist on Eestis ainulaadse võistlusega, mis liigitub küll maanteesõidu alla, aga rada vürtsitavad asfaldilõikude vahele pikitud kruusateede lõigud. Tegu on kuulsa Pariis-Roubaix võidusõidu Eestimaise versiooniga, kus Põhja-Prantsusmaa munakiviteid asendavad Lõuna-Eestile omased valged kruusateed.

Naistest oli parim Kelly Kalm (CFC Spodiklubi), rahvasõidu nobedaimaks osutus Jaanus Prükkel (Kalevi Jalgrattakool).