UCI karistas Hispaania profimeeskonda 21-päevase võistluskeeluga


Tour de France. Pilt on illustratiivne
Tour de France. Pilt on illustratiivneFoto: JEFF PACHOUD, AFP

Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) distsiplinaarkomisjon otsustas professionaalset kontinentaalmeeskonda Burgos-BH-d karistada 21 päeva pikkuse võistluskeeluga.

Burgos-BH ei või järgmise aasta 16. jaanuarist kuni 5. veebruarini võistelda, sest kolm nende ratturit on viimasel ajal jäänud vahele dopingu kasutamisega.

David Belda oli esimene, kes vahele jäi, andes positiivse analüüsi eelmisel aastal kahe võistlusvälise kontrollreidi ajal. EPO-t kasutanud mehele määrati nelja-aastane võistluskeeld.

Viimastel kuudel võeti vahele veel kaks Burgos-BH ratturit - Ibai Salast karistati nn verepassi anomaaliate eest nelja-aastase keeluga, sama pika karistuse sai ka Igor Merino, kes patustas kasvuhormooniga.

Kuna tiimis jäi 12 kuu jooksul keelatud ainete tarvitamisega vahele kaks rattur, oligi UCI-l antidopingureeglite kohaselt õigus meeskonnale määrata 15-45 päeva pikkune võistluskeeld.

Burgos-BH mänedžer Julio Andrés Izquierdo teatas, et tiim oli otsustanud juba varem end selle rikkumise eest karistada, sellel perioodil mitte võistelda ning keskenduda hoopis kolmenädalasele treeningtsüklile.