Tour de France'i võitja pandi karantiini


Egan Bernal
Egan Bernal Foto: J.E.E/SIPA, J.E.E/SIPA/Scanpix

Viimastel nädalatel Monacos treeninud valitsev Tour de France'i võitja Egan Bernal kinnitas, et tema koroonaviiruse test oli negatiivne, kuid peab sellegipoolest kodumaal Colombias 14 päeva karantiinis viibima, sest tuli kõrge riskiastmega piirkonnast.

Team Ineosi rattur otsustas Colombiasse lennata, sest kõik rattavõistlused on tühistatud ning ei ole teada, millal võidusõidud jätkuvad, kirjutab Spordipartner.ee.

Bernal ütles, et kutsus tervishoiutöötajad enda juurde koju testi tegema, mis osutus negatiivseks. Bernal lisas, et püsib karantiinis, et toetada oma riiki ja kutsus ka kaasmaalasi üles vaid äärmise vajaduse korral õue minema.

"See, kuidas inimesed võitlevad päeval ja öösel, et see viirus kontrolli alla saada, on suurem saavutus kui Touri võit," tunnustas Bernal Colombia elanikke.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!