Tour de France'i korraldajate oodatud otsus: velotuur sai uue toimumisaja

 (1)
Tour de France'i korraldajate oodatud otsus: velotuur sai uue toimumisaja
2019. aasta Tour de France'i võitja Egan Bernal (vasakul) koos 2018. aasta tšempioni Geraint Thomasega.Foto: PA Pictures/Scanpix

Maailma mainekaima jalgratturite mitmepäevasõidu Tour de France'i korraldajad teatasid, et tänavune velotuur lükatakse koroonaviiruse tõttu edasi, tühistamist vähemalt esialgu ei kaaluta.

Kui varem pidi Tour de France toimuma 27. juunist 19. juulini, siis uued kuupäevad on 29. august - 20. september.

Korraldajate sõnul oli edasilükkamise põhjuseks Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni korraldus keelata Prantsusmaal kõik suuremad üritused kuni juuli keskpaigani.

Velotuuri marsruut jääb samaks, alustatakse Nice'is ja lõpetatakse Pariisis. Samuti ei muudeta ühtegi etappi.

Praegu pole veel teada, mis saab teistest suurtest velotuuridest nagu Giro d'Italia ja Vuelta. Tour de France'i korraldajate teates seisis, et rahvusvaheline jalgratturite liit UCI arvestab kalendri koostamisel esimesena just Tour de France'i huve.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!