Temposõidu Eesti meistritiitlid võitsid Rein Taaramäe ja raskest õnnetusest taastunud Liisi Rist

 (4)
Temposõidu Eesti meistritiitlid võitsid Rein Taaramäe ja raskest õnnetusest taastunud Liisi Rist
Rein TaaramäeFoto: REUTERS/SCANPIX

Viljandis toimunud Eesti meistrivõistlustel maanteerattasõidu eraldistardist sõidus tuli meeste eliitklassis võitjaks Rein Taaramäe (Total Direct Energie), naistest võidutses poolteist kuud tagasi liiklusõnnetusse sattunud Liisi Rist.

Taaramäe võitis kulla keskmise kiirusega 50,16 km/h. Hõbedale tuli Karl Patrick Lauk (Equipe continentale Groupama FDJ) ja pronksi sai kaela Oskar Nisu (Cycling Tartu), vahendab ejl.ee.

Naiste eliitklassi 2019. aasta Eesti Meistriks tuli keskmise kiirusega 39,74 Liisi Rist, kes alles poolteist kuud tagasi sattus liiklusõnnetusse ning kellel arstid soovitasid rattasõidu kolmeks kuuks ära unustada. Hõbedasele teisele kohale sõitis ennast Egle Mätas (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), kolmas oli Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi).

"See, et ma täna meistrivõistlustel startida sain, on minu jaoks suur kordaminek. Selle tegid võimalikuks suurepärased kirurgid, füsioterapeudid, massöörid ja treener. Sõit ise kulges seekord kontrollitult, hoidsin ennast sõidu esimeses pooles kõvasti tagasi ja see taktika õigustas ennast täna – suutsin ka sõidu teises pooles korralikult pingutada ja head võimsust hoida," võttis Rist eduka sõidu kokku.

EESTI MEISTRID 2019 VANUSEKLASSIDE KAUPA

N14: I Gabriel Helmut Aduson (CFC Spordiklubi), II Martti Lenzius (Vooremaa/Centrum Rattabaas), III Kalr Kurits (Rein Taaramäe Rattaklubi)
N14: I Karolin Surva (CFC Spordiklubi), II Hannah Kaljur (Smart Sport), III Maria Treier (CFC Spordiklubi)
N16: I Laura Lizette Sander (Pärnu Kalev Spordikool), II Elisabeth Ebras (Kalevi Jalgrattakool), III Elina Tasane (Viljandi Rattaklubi)
M16: I Madis Mihkels (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), II Lauri Tamm (Kalevi Jalgrattakool), III Frank-Aron Ragilo (Kalevi Jalgrattakool)
NJ: I Kristel Sandra Soonik (Viljandi Rattaklubi), II Aidi Gerde Tuisk (CFC Spordiklubi), III Carol Kuuskman (CFC Spordiklubi)
NSen: I Eike Sild-Neeme (Erasõitja), II Merli Paat (Viimsi Sport), III Ieva Longa (Nõmme Rattaklubi)
MSen 1: I Sander Ernes (Erasõitja), II Vidrik Vaiksaar (Erasõitja), III Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi)
MSen2: I Janno Aksin (Hawaii Express), II Emeri Lepp (Erasõitja), III Helari Pallas (Spordipartner)
MSen3: I Virgo Karu (Hawaii Express), II Tõnu Ord ( CC Superior), III Meelis Leidt (Peloton)
MSen4: I Urmas Karlson (AMPS), II Jüri Suluste (Viiking), III Aimur Uuk (Rakvere Rattaklubi Siplased)
MSen5: I Raul Arula (VELO), II Toomas Viigipuu (VELO), III Üle Kuljus (Haanja Rattaklubi)
MSen6: I Aapo Rammo (VELO), II Vladimir Pennert (Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi), III Anti Oot (AMPS)
MSen7: I Ülo Treufeld (Kalevi Jalgrattakool), II Hillar Valk (Voorumaa Centrum/Rattabaas), III Anatoli Männi (Kalevi Jalgrattakool)
MSport : I Martin Parv (Raplamaa Rattaklubi KOMO), II Ivar Vaab (Rakvere Rattaklubi Siplased), III Reigo Rosenberg (CFC Spordiklubi)
MJ: I Gleb Karpenko (Kalevi Jalgrattakool), II Artjom Mirzojev (CFC Spordiklubi), III Joonas Kurits (Rein Taaramäe Rattaklubi)
NU: I Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi), II Mathilde Manuela Nigul (CFC Spordiklubi), III Kelly Kalm (CFC Spordiklubi)
MU: I Karl Patrick Lauk (Equipe continentale Groupama FDJ), II Arthur Kooser (CFC Spordiklubi), III Joosep Sankmann (Cycling Tartu)