Tänasel sünnipäevalapsel Tanel Kangertil juhtus enne sõitu äpardus

 (6)
Tänasel sünnipäevalapsel Tanel Kangertil juhtus enne sõitu äpardus
Tanel Kangert.Foto: Imago Sport/Scanpix

Koroonaviiruse kiuste Prantsusmaal jätkuval Pariis-Nice velotuuril oli neljandal võistluspäeval kavas 15,5 km pikkune kahe pikema tõusuga eraldistart.

Täna 33. sünnipäeva tähistav Tanel Kangert (EF Pro Cycling) sõitis välja paremuselt 11. aja 19.24. Võidumeheks osutus taanlane Sören Kragh Andersen (Team Sunweb), kes oli Kangertist 33 sekundit nobedam. Teine oli etapil sakslane Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe), kes säilitas liidrisärgi. Tänane aeg 18.57.

Üldarvestuses on Schachmanni edu Kragh Anderseni ees 58 sekundit. Kangert tõusis eraldistardiga 15. kohale (+1.31). Esikuuiku koht on vähem kui poole minuti kaugusel.

„Täna lootsin kohta esikümnes, napilt jäi puudu,“ sõnas Kangert veebilehele Baltic Chain Cycling. „Jalad olid natuke tühjad. Lisaks ütles rattakompuuter stardi eel üles, ei näinud vatte ega pulssi. Sõitsin nagu vanal heal ajal, puhtalt tunde järgi. Kui palju see tulemust mõjutas, ma ei tea, aga võib-olla pidanuks kusagil tagasi hoidma ja mõnes kohas jällegi juurde panema. Üldjoontes on seis kontrolli all, raskemad etapid alles tulevad,“ lisas Kangert.

Velotuuril jääb sõita neli etappi. Kangerti sõnul ei näe ta ühtegi takstust, miks võidusõit peaks pooleli jääma.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!