Taaramäe Tour de l`Aini etapist: tüüp pani otse hüppega teelt välja


Taaramäe Tour de l`Aini etapist: tüüp pani otse hüppega teelt välja
Foto: Iver Jurtšenko

Rein Taaramäe saavutas tänasel Tour de l'Aini avaetapil peagrupis finišeerudes 46. koha. Rattaprofid.ee blogis kirjeldab Taaramäe tänast avaetappi ning eilset proloogi.

"Esimene etapp ja proloog siis seljataha jäetud. Täna 140km sile maa ja sprindi päev. Midagi erilist rääkida pole, vaid korra oli ärev moment. Pärast ainukest mäefinišit sõitsime laskumist, Saur tegi Casperi jaoks tööd ja Casper ise otsustas laskumisel punni põhja panna, et jooksikutega niiviisi ilma suurt jõudu kulutamata 30 sekundit tasa teha. Olime juba neljakesi pundilt oma saja meetriga eest ära veerenud, kui tuli parem kurv, kus tuli omajagu lenksu väänata ja kallutada suure kiiruse pealt. Minu ees oli kolm Sauri meest ja taga oli siis juba vahe sees ning siis tolles kurvis Coppel ei mõistnud lenksu pöörata, jänes oli vist püksis ja siis tüüp pani otse hüppega teelt välja," kirjeldab Taaramäe olukorda.

"Kurve oli omajagu, aga riski peale ma ei läinud, painutasin kindla peale, ei soovi Tour de l’Ainil käeluud murda vms. Tulemus oli ka okei, pole proloogides kunagi parem olnud, vähemalt mitte nii lühikestes," võttis Taaramäe eilse proloogi kokku.

Loe ka: Taaramäe ja Kangert lõpetasid Tour de l'Aini avaetapi peagrupis
Loe ka: Kangert pani Tour de l'Aini avaetapil Taaramäele ära