Taaramäe loobub Tour de France nimel Eesti meistrivõistlustest

 (16)
Türgi velotuur, Rein Taaramäe joogipudeleid "laadimas"
---

Hetkel ProTouri sarja kuuluvaks Dauphine Libere velotuuriks valmistuv Rein Taaramäe (Cofidis) teeb sel hooajal kodus esimese stardi tõenäoliselt alles sügisestel krossidel.

Meie esirattur, kes tänavuse hooaja maailma edetabelis mahub jätkuvalt 20 parema hulka, pidi algselt sõitma tulema Estonian Cycling Weekendile ja eeldatavalt ka maanteesõidu Eesti meistrivõistlustele. Praeguse seisuga on Taaramäe osalemine aga rohkem kui kahtlane.

Mai lõpus Cycling Weekendiga samal ajal peaks ta stardijoonel olema hoopis Prantsusmaa karikavõistluste etappidel ja Eesti meistrivõistlustest juuni lõpus loobub ta ise. "Ei taha Tour de France eel keskkonda vahetada, mullu Vueltal sain valusa õppetunni," sõnas Taaramäe Delfi Spordile.

Oma blogis vabandab Taaramäe juba ette kõikide fännide ees, kes lootsid teda Estonian Cycling Weekendil Tallinnas ja Tartus võistlemas näha.

"Mäletatavasti eelmisel aastal tulin meie GP-sid sõitma viimasel hetkel, tõsi Tallinn-Tartu sõidule ei jõudnud, sest reisisin Eestisse. Kõik võib olla, aga jah vist ei saa tulla. Vabandan kõigi ees," kirjutab Taaramäe.

Sel nädalal, täpsemalt 14.-16. mail võistleb Taaramäe Prantsusmaal Picardia tuuril.