Taaramäe ja Kangert teevad MM-il kaasa täisprogrammi

 (2)
Rein Taaramäe
Rein TaaramäeFoto: Anni Õnneleid

Pühapäeval algavad Ameerika Ühendriikides Richmondis jalgratta maanteesõidu maailmameistrivõistlused. Eesti on väljas kümne sportlasega, kellest eliitklassis võistlevad Tanel Kangert ja Rein Taaramäe.

Esimese stardi teevad meie tipud kohe pühapäeval, kui kavas on nii naiskonna- kui meeskonnasõit (38 km). Seda klubide, mitte riikide baasil. Taaramäe ja Kangert kuuluvad eelinfo põhjal mõlemad Astana kuuikusse.

Kolmapäeval, 23. septembril teevad mõlemad kaasa eraldistardis (53 km). Eesmärgiks on tagada vähemalt üks koht Rio de Janeiro olümpiale. MM-i kroon, meeste eliidi grupisõit (259 km) peetakse pühapäeval, 27. septembril.

Maailmameistrivõistluste eel peetud kahel WorldTouri ühepäevasõidul Kanadas näitas paremat minekut Kangert, kes GP-l de Québec sai 11. ja GP-l de Montréal 22. koha.

Meeste U23 vanuseklassi grupisõidus (162 km) stardivad MM-il Martin Laas, Mihkel Räim, Aksel Nõmmela, Oskar Nisu ja Josten Vaidem. Meesjuunioride grupisõidus (129 km) lähevad rajale Kristo Enn Vaga, Siim Kiskonen ning Karl Patrick Lauk.

Naiste ja naisjuunioride sõitudes eestlasi väljas pole.