Saksa sprinter tõusis auväärsesse klubisse, mille liikmeks ka Jaan Kirsipuu


Andre Greipel jõudis Tour Down Underil 100. profivõiduni, jalgratas
afp/scanpix

Üheksandat hooaega profileeris võistlev Saksamaa maanteesprinter Andre Greipel (Lotto-Belisol) jõudis Austraalias lõppenud Santos Tour Down Under velotuuril tähiseni, mis on jõukohane vähestele ratturitele. Nimelt teenis sakslane tuuri viimasel päeval oma 100. profivõidu.

Mullu 19 esikohaga võitude arvult maailma edukaimaks kerkinud Greipel oli ajakirjanike õnnitluste peale üllatunud. "Ma ei pea võitude üle arvet. Ausalt öeldes arvasin, et mul on 100 võitu juba täis," imestas kahel viimasel aastal Tour de France´il kokku 4 sprindifinišit enda kasuks kallutanud Greipel.

Praegu on 100 võidu mehi pelotonis vaid kolm, lisaks Greipelile ka Tom Boonen ja vanameister Alessandro Petacchi. Mark Cavendishil on maagilisest piirist veel mõni võit puudu.

30aastane sakslane püstitas Down Under velotuuril ka ühe rekordi. Etapivõitude arvult tõusis ta tuuri läbi aegade edukaimaks olles aastatega kirja saanud 14 etapivõitu (tänavu 3). Varasemalt hoidis 12 võiduga rekordit enda käes austraallane Robbie McEwen.

Astana meeskonnas spordidirektorina töötav Jaan Kirsipuu saavutas sportlaskarjääri jooksul üle 130 profivõidu.