Rein Taaramäe: MM-i eraldistardis rahuldaks vaid koht esikümnes

 (2)
Rein Taaramäe eraldistardiga sõidus
Rein Taaramäe eraldistardiga sõidusFoto: João Fonseca Photographer, voltaaoalgarve.pt

USA-s Richmondis startinud maanteesõidu maailmameistrivõistlustel üsna viimasel hetkel meeskonnasõidust eemale jäetud Rein Taaramäe loodab padrunid salvest välja lasta kolmapäevases eraldistardiga sõidus. Teda rahuldab vaid koht esikümnes, mis märgiks eestlaste selle ala kõigi aegade parimat tulemust.

Facebookis kirjutab ta nii: "Vaid esikümme rahuldaks, kuid selleks peab olema super päev. Siiani pole MM-il TOP30 temposõitudes jõukohane olnud. Tiitlivõistlustel parim tulemus Pekingi OM-i 16. koht ja U23 EM-i hõbe, kuid minu kõige väärtuslikumad kohad temposõidus on Tour de France´i kaks 9. kohta 2011. ja 2012. aastal. Seal oli MM-i tase, kuid eraldistart velotuuri sees on hoopis teistsugune teema ja paremusjärjestus tihti erinev kui ühe konkreetse päeva võistlus. Ega ma illusioone ei loo, aga eks näis, mis saab kui juba number on seljal ja hoog sees."

Ühtlasi selgitas Taaramäe meeskonnasõidust välja jäämise tagamaid: "Arvasin juba varem, et mind jäetakse kõrvale, sest kõik sõitjad olid tugevad tempomehed ja heas hoos. Kuidas siis valik teha. Mina olen ainuke, kes uuel aastal Astana värve enam ei kaitse. Oleks olnud ülekohtune keegi teine kõrvale jätta. Ja just selle jutuga mind ka teavitati."

Meeste eliidi eraldistardiga sõit on MM-il kavas kolmapäeval, Eesti aja järgi algusega kell 20.