Rein Kirsipuu meenutab: Ljadov oli sportlasena meeletu tahtejõuga

 (10)
Oleg Ljadov
Oleg LjadovFoto: Vallo Kruuser

Teenekas jalgrattatreener Rein Kirsipuu, kes oli aastatel 1972 - 1988 Eesti maanteekoondise vanemtreener meenutab Oleg Ljadovit kui meeletu tahtejõuga inimest.

"Sisemine jõud oli tal tohutu. Füüsilistelt võimetelt kahtlemata andekas, kuid eelkõige tahtmine ja kõrge valulävi tegid temast erakordse sõitja," iseloomustab Kirsipuu varalahkunud Ljadovit. "Ta oli igas mõttes maksimalist. Treeningutel endale järeleandmisi ei lubanud ning ka varustus pidi olema alati viimase vindi peal. Mäletan, et Ljadov oli Nõukogude Liidu jalgratturite hulgas esimene, kes tõmbas eraldistartides liibuvad sukad kingade peale. Sealt andis jälle mõne sekundi võita. Eks ta nägi, et piiri taga nii tehakse ja võttis sellest šnitti," meenub Kirsipuule.

Oleg Ljadov alustas tõsisemalt jalgrattaspordiga alles 20-aastaselt, vaid kaks aastat hiljem esindas ta NSV Liidu trekikoondist maailmameistrivõistlustel. Liidu meistrivõistlustelt sai ta 6 kuldmedalit, neist kolm maanteel eraldistardis (1978, 1982, 1983), ühe maanteel 50 km paarissõidus (1983), ühe trekil 4 km individuaalses jälituses (1981) ja ühe trekil paarissõidus (1981).