Prantsusmaa eriolukorra pikenemine lükkab ka Tour de France'i automaatselt edasi


Prantsusmaa eriolukorra pikenemine lükkab ka Tour de France'i automaatselt edasi
Foto: PA Pictures/Scanpix

Prantsusmaa president Emmanuel Macron teatas eile, et suured rahvakogunemised on riigis keelatud kuni juuli keskpaigani, mis tähendab, et ka Prantsusmaa velotuur tuleb kindlasti edasi lükata.

Tour de France'i korraldajate sõnul pole võimalik kolmenädalase velotuuriga 27. juunil Nice'is algust teha. Täna kinnitati meediale, et koostöös rahvusvahelise jalgrattaliiduga (UCI) otsitakse üritusele uued kuupäevad.

Ametlik otsus velotuuri toimumise kohta tehakse aprilli jooksul. Laual on ka tuuri täiesti ära jätmine, kuid seda alles viimases hädas, kuna paljud rattatiimid sõltuvad oma rahastuses just Tour de France'ist.

Viimati jäi Tour de France ära aastatel 1940-1946 teise maailmasõja ajal, enne seda tuli nelja-aastane paus sisse 1915.-1918. aastani esimese maailmasõja tõttu.

Varasemalt on spekuleeritud ka Tour de France'i korraldamise teemal ilma fännideta, kuid velotuuri võistlusdirektori Christain Prudhomme'i sõnul pole see mõeldav. "Tour de France kujutab endast 3000 kilomeetrit naeratusi. Me ei korralda seda ilma fännideta," lubas Prudhomme AFP-le.