Poola velotuuril raske kukkumise põhjustanud rattur eemaldati kuni uurimise lõpuni meeskonnast

 (4)
Poola velotuuril raske kukkumise põhjustanud rattur eemaldati kuni uurimise lõpuni meeskonnast
Dylan Groenewegen (kollases särgis) asfaldil kõhuli.Foto: EPA/Scanpix

Jumbo-Visma jalgrattatiim eemaldas ajutiselt meeskonnast Dylan Groenewegeni, kes keeras kolmapäeval Poola velotuuri esimese etapi finišis ette massikukkumise tagajärjel raskelt vigastada saanud ja koomasse viidud Fabio Jakobsenile (Deceuninck-Quickstep).

Groenewegen on tiimist eemaldatud kuni rahvusvahelise jalgratturite liidu (UCI) distsiplinaarkomisjoni uurimise lõpuni, vahendab Cyclingnews.com.

Jumbo-Visma tiimimänedžeri Richard Plugge sõnul rikkus Groenewegen "spordimehelikkuse reeglit".

Neljapäeval tehti Jakobsenile viietunnine operatsioon ning reedel tõid arstid mehe koomast välja. Neuroloogilisi vigastusi tal ei tuvastatud.

Groenewegen andis reedel Hollandi telekanalile NOS emotsionaalse intervjuu, milles avaldas oma teo pärast kahetsust: "Teeme selgeks, et ma ei tahtnud kedagi ohtu seada. Aga see oli selgelt minu süü. Ma kaldusin oma joonelt kõrvale, kuigi poleks tohtinud seda teha."

Lisaks Jakobsenile lõppes selle kukkumisega Poola velotuur ka Marc Sarreau (Groupama-FDJ), Eduard Pradesi (Movistar) ja Damien Touze (Cofidis) jaoks, kes said väiksemaid vigastusi. Groenewegen ise murdis rangluu.

"Kõik juhtus nii kiiresti ning rajapiirded lendasid ringi. Ma kukksuin, olin põrandal ja teised kukkusid. See oli kaos," ütles Groenewegen, silmad pisaratega täitumas.