Norman Vahtra sai Türgi võidusõidul seitsmenda koha


Eesti koondis
Eesti koondisFoto: Eesti Jalgratturite Liit.

Norman Vahtra saavutas täna Türgi võidusõidul Grand Prix Velo Alanya (UCI 1.2) seitsmenda koha. Siim Kiskonen lõpetas 28. ja Rait Ärm 37. kohal.

Võidusõidu võitis Nikolai Šumov (Minsk Cycling Club) ajaga 2:55.12. Teine oli Onur Balkan (Salcano Sakarya BB Team) ja kolmas Andri Kulõk (Shenzhen Xidesheng Cycling Team).

Treener Rene Mandri kommentaar: "Muidu oli kindel päev grupifinišiks ja meie poisid sõitsid hästi. Kristjan Johanson ja Kristo Prangel tegid koos Minski grupiga ees tempot, et kolm jooksikut tagasi tuua. Rait Ärm ja Oskar Nisu pidid Norman Vahtra lahti vedama. Eriti rahul olen noore sõitja Rait Ärmiga, kes sõidu lõppfaasis tegi oma töö väga hästi ära. Kahjuks oli Oskar Nisul täna kehvem päev ja ta ei suutnud endast tavapärasel kombel parimat välja pigistada. Vahtra ei saanud viimased 300m soovitud rongile saba peale ja sinna läks kahjuks nahka ka tema ponnistus esikolmikusse sõita."

Võistluse peakohtunik oli Eesti Jalgratturite Liidu juhatuse liige ja UCI komissar Madis Lepajõe.

Järgmine võidusõit on Eesti koondisel juba pühapäeval, mil sõidetakse GRAND PRIX JUSTINIANO HOTELS (UCI 1.2). Peale seda siirdub koondis kaheks kuuks Belgiasse.