Motoriseeritud dopingut kasutanud belglanna lõpetab karjääri

 (4)
Motoriseeritud dopingut kasutanud belglanna lõpetab karjääri
Foto: AFP/SCANPIX

Cyclo-crossi MM-il mootoriga varustatud rattaga vahele jäänud belglanna Femke Van den Driessche teatas, et vahejuhtum lõpetas tema sportlaskarjääri.

19-aastase ratturi sõiduvahend võeti kontrolli jaanuaris Belgias toimunud MM-il, kus ta võistles U23 kategoorias. Sel kuul oleks Van den Driessche pidanud aru andma Rahvusvahelise Jalgattaliidu (UCI) distsipilinaarkomisjoni ees.

"Olles konsulteerinud oma advokaatide ja perekonnaga, olen otsustanud oma istungist loobuda ning teen cyclo-crossiga lõpparve. Selle istungi hind oleks minu jaoks liiga kõrge. Pole võimalik, et mind õigeks mõistetakse, sest ratas oli minu boksialas," vahendab ajaleht Het Nieuwsblad naise avaldust.

"Tänan kõiki, kes mind toetasid ja siiani toetavad - oma advokaate, sõpru ja fänne. Tahan oma eluga rahus edasi minna ning loodan, et kõik aktsepteerivad mu otsust."

UCI president Brian Cookson ütles märtsi alguses, et Van den Driesschet tuleks karistada karmimal võimalikul moel. Minimaalselt oleks teda ees oodanud kuue kuu pikkune võistluskeelt ja 200 000 Šveitsi frangi suurune trahv. Pole aga teada, kas karjääri lõpetamine teda viimasest päästab.