Mille arvelt selline hüpe? Kataloonia velotuuril võetakse pikki tõuse ulmeliste kiirustega

 (3)
Kataloonia velotuuril liidrite hulka kuuluv Daniel Martin
Kataloonia velotuuril liidrite hulka kuuluv Daniel MartinFoto: JOSEP LAGO, AFP/Scanpix

Pühapäevani kestval kõrgema kategooria Kataloonia velotuuril kihutatakse mäkke selliste kiirustega, mis panevad kukalt kratsima.

Võrreldes konkreetsete tõusude läbimise aegasid, viimase kuue aasta andmetega, on esiotsa mehed justkui kuuenda käigu leidnud. Senised kaks finišitõusu võeti märksa kiiremini kui eelnevatel aastatel. Vahed on lausa minutites, nagu näitavad allpool olevad säutsud. Alati saab midagi kirjutada ilmafaktorite ja sõidu iseloomu arvele, aga minutites vahed on ikkagi väga suured.

Järsud hüpped ülesmäge kiirustes tõstatavad alati küsimärke. Vähemalt, mis puudutab jalgrattasporti. Ka Lance Armstrongi aegadel võeti tõuse üha kiiremini ja kiiremini. Suurte velotuuride läbimise keskmine kiirus kogu aeg tõusis ja piire ei näinud olevat. Aastaid hiljem selgus, et sõideti keelatud "kütusega".

Kataloonia velotuuril tõusis eilse võiduga liidriks Astana mägironija Miguel Angel Lopez. Tanel Kangert (EF Education First) paremate hulka ei mahu, jäädes esiotsa meestele alla enam kui 23 minutiga. Tema vormile jättis jälje märtsi esimeses pooles põetud viirushaigus.

Seotud lood: