Meldooniumit võtnud Taaramäe tiimikaaslane võib taas võistelda


Meldooniumit võtnud Taaramäe tiimikaaslane võib taas võistelda
Meldooniumitehas Lätis.Foto: Reutetrs/Scanpix

Rein Taaramäe tiimikaaslane Katjuša rattatiimis Eduard Vorganov pääses dopingukaristusest ning võib võistlustele naasta.

Venelane andis jaanuaris positiivse dopinguproovi, mis näitas 1. jaanuarist keelatud aine meldooniumi kasutamist, kuid Rahvusvahelise Jalgrattaliidu (UCI) distsiplinaarkomisjonis sai ta võitu.

Maailma Antidopingu Agentuur (WADA) avaldas eelmisel kuul meldooniumipatustele lootust, et nende juhtumid võidakse tühistada, sest puudub piisav teaduslik tõestus selle kohta, kui kaua see aine kehas püsib. Vorganov on ainus rattur, kes selle südameravimiga seni vahele jäänud, kuid teistelt aladelt on selliseid sportlasi 200 ligi.

Karistusest pidid pääsema sportlased, kelle uriiniproovist leiti piisavalt väike kogus meldooniumit ning kelle dopinguproov võeti 1. jaanuarist 29. veebruarini. Kuulsaim meldooniumipatune on tennisist Maria Šarapova, kes andis positiivse proovi jaanuaris Australian Openil, kuid kelle juhtumi asjus Rahvsuvaheline Tenniseliit (ITF) hiljuti ühtegi avaldust teinud pole.