Matsalu VIII rattamaraton sõideti paduvihmas ja äikesetormis


Matsalu VIII rattamaratoni võitjad
Matsalu VIII rattamaratoni võitjadwww.facebook.com/MarimetsaKapp

30. augustil jätkus maastikurattasari Marimetsa Kapp Matsalu VIII rattamaratoniga. Matsalu rattamaratonil tuli võistlejatel sellel aastal sõita paduvihmas ja äikesetormis. Kui stardiajal oli ilm päikesepaisteline, siis sõidu ajal kallas vihma, möllas torm ja välkus äike.

Matsalu kaunil loodusmaastikul, radadel ja teedel läbiviidud sarja kuuendal võistlusel osales 361 ratturit. Vihmasajus raskeks muutunud 48 km pikkusel põhidistantsile startis 164 ning 20 km pikkusele lühemale distantsile 141 ratturit. Lisaks sõitsis lastesõitudel 56 väikest rattasõpra.

Marimetsa Kapp põhisõidu pika distantsi võitis Magnus Krusemann A&T Spordist ajaga 01:45:50, teine oli Dmitri Sõptðenko Infocus Team’st, kolmas Kristo Sepp Redbike-Actual’st. Parim naine põhisõidu pikal distantsil oli Merilin Metsalu Adduco kolimisteenustest ajaga 01:54:17.

Põhisõidu lühema distantsi võitis Erkki Laanemäe Viljandi Rattaklubist ajaga 0:43:57, parim naine lühemal distantsil oli Kristel Soonik Viljandi Rattaklubist ajaga 0:49:15.

Tulemused ja info veebilehel http://paralepa.ee/marietapid/vi-matsalu/tulemused

Pilte rattamaratonist http://paralepa.ee/marietapid/vi-matsalu/galerii

Marimetsa Kapp jätkub Läänemaal, E-Piim Kullamaa XII rattamaratoniga 12.
septembril.

Sellel aastal toimuvad sarja osavõistlused:
· Ruila 23.mail
· Märjamaa 14.juuni
· Palivere 28.juunil
· Vormsi 01.august
· Hiiumaa 15.august
· Matsalu 30.august
· Kullamaa 12.september
· Karujärve 3.oktoobril