Masendav: Eesti jalgrattakoondis rööviti Tšehhis paljaks

 (45)
Juunioride grupisõit, esiplaanil Aksel Nõmmela
Foto: Ivar Jurtšenko

Eesti juunioride maanteekoondis, kes alustas võistlemist Tšehhis peetaval Rahutuuril rööviti ööl vastu tänast paljaks. Valvega ruumist olid hommikul kadunud 4 võistlusratast, neist kaks eraldistardi- ja kaks tavalist maanteeratast. Lisaks langes varaste saagiks 6 ketasjooksu ning muud võistlusvarustust.

Samas ruumis hoidis rattaid ka Poola koondis, ka neil oli 4 ratast õhku haihtunud. Võistlejad elavad sõjaväepolitsei ühiselamus, kus ööpäev läbi istub all valves korrapidaja. Tema lauast vaid mõne meetri kaugusel on ruum, kust rattad varastati. Kristen Kivistik jäi ilma mõlemast sõiduvahendist, Aksel Nõmmela värskelt soetatud elektroonilise käiguvahetusega maanteerattast ja Raimo Johanson eraldistardirattast.

"Öösel kell 12 lõpetasime rataste ettevalmistamise ja läksime magama. Pärast hommikusööki rattaruumi minnes olid sõiduvahendid kadunud. Juhtunuga tegeleb politsei," rääkis Eesti koondise peatreener Toivo Suvi Delfile. "Esialgu oli küll mõte, et tuleks protesti mõttes tuurilt üldse tagasi. Aga siis sai vähe rahunetud ning otsustasime ikkagi edasi võistelda. Kivistik sõidab koondise tagavararattaga ning Nõmmela sai sõiduvahendi hollandlastelt."

Eesti koondisel on Rahutuuril kaasas ka Jaan Kirsipuu isiklik Ridley eraldistardiratas, mis varaste pilku läinud ööl õnneks ei püüdnud.