Mari-Liis Juul lõpetas pararatta MM-i 11. ja 12. kohaga


Mari-Liis Juul lõpetas pararatta MM-i 11. ja 12. kohaga
Mari-Liis JuulFoto: Marco Antonio Teixeira/MPIX/CPB

14.-17. märtsil Hollandis Apeldoornis toimunud pararatta maailmameistrivõistlustel esindas Eestit pararattur Mari-Liis Juul (klassis C5), kes saavutas jälitussõidus 11. koha ja paigaltstardiga sõidus 12. koha.

3 km pikkuse jälitussõidu aeg (4.11,98) on Juuli isiklik rekord ja annab keskmiseks kiiruseks 42,86 km/h. Kahjuks jäi esikümnesse pääsemisest natukene puudu ja protokolli sai kirja 11. koht.

Juuli sõnul ebaõnnestus tal 500 m paigaltstardiga sõit, kus oli raskusi esimese ringi lõpus eraldistardi asendisse minemisega ja tulemus 44,84 sekundit jäi kaugele soovitust, kuid andis siiski 12. koha.

Naiste C5 klassis saavutas kaks meistritiitlit inglanna Sarah Storey, kes võitis ülekaalukalt nii jälitussõidu kui ka 10 km pikkuse ühissõidu scratchi. 500 m paigaltstardiga sõidu võitjaks krooniti kodupubliku rõõmuks hollandlanna Caroline Groot. Kokku osales võistlustel erinevates klassides kokku 235 sportlast 36 riigist.

Enne MM-i kogus Juul teadmisi ja oskusi kahenädalases UCI pararatturite treeninglaagris Šveitsis Aigle'is. MM-i ajal Apeldoornis oli abiks treener Tiit Idarand.