Maanteeratta MM: Eesti parimat meesjuuniori seiras ebaõnn


Maanteeratta MM: Eesti parimat meesjuuniori seiras ebaõnn
Tänase sõidu esikolmik (vasakult) Clement Betouigt-Suire, Felix Gall, Rasmus PedersenFoto: AP, Scanpix

Ameerika Ühendriikides Richmondis jätkuvatel jalgratta maanteesõidu maailmameistrivõistlustel läks 129 km pikkuse meesjuunioride grupisõidu esikoht Austriasse, kui 17-aastane Felix Gall pingelises lõpus esimesena finišijoone ületas.

Talle järgnes Prantsusmaa rattur Clement Betouigt-Suire ning pronksi võttis taanlane Rasmus Pedersen. See kolmik oli ka eelnevalt väikese vahe sisse sõitnud. Järgnevad kohad jäid juba 10 ja enama sekundi kaugusele.

Eesti ratturitest sõitis parima tulemuse välja 45 sekundiga võitjale kaotanud Kristo Enn Vaga, kes platseerus 34. kohale. Vagal oli sõidu alguses ka ebaõnne. Kohe esimesel ringil tuli tal kummi purunemise tõtu vahetada jooksu ning peagrupi kättesaamine röövis parajalt energiat.

Minuti ja üheksa sekundiga võitjale alla jäänud Karl Patrick Lauk teenis 43. koha ning kolmanda eestlasena jäeti 81. positsioonile Siim Kiskonen (+5.17).

Richmondi MM-ile tõmmatakse joon alla homme, kui meie aja järgi kell 16.00 lähevad meeste grupisõidus starti Rein Taaramäe ja Tanel Kangert. Täna õhtul on kavas veel naiste grupisõit.