Liiklusõnnetusse sattunud Eesti endine profirattur murdis kodarluu

 (15)
Liisi Rist võidab Eesti meistritiitli grupisõidus
Liisi Rist võidab Eesti meistritiitli grupisõidusFoto: Sander Maasing

Pühapäeva hommikul sattus trenni tehes liiklusõnnetusse endine profirattur Liisi Rist, kes põrkas kokku ootamatult vastassuunavööndisse põiganud autoga ja vigastas tõsiselt kätt.

Õnnetus leidis aset Tallinnas Kadaka teel, kui õppesõiduauto tegi peatunud bussist ümberpõiget, kirjutab ERR Sport. "Läksin kell 11 tegema kolme ja poole tunnist trenni, aga kolme kilomeetri kaugusel kodust, Kadaka teel Pääsküla suunas põrkasin autoga kokku," kirjeldas Rist.

"Sõitsin oma noormehe Siim-Erik Alamaa tuules ja nägin, et vastassuunas on buss peatuses. Kaks sõiduautot tulid mööda ja kolmandat ma nägin alles siis, kui ta oli vahetult mu ees. Ehk õppesõiduautos tegi 19-aastane neiu seisvast bussist möödasõitu vastassuunas, mina jäin lihtsalt ette."

"Siim-Erik sai kuidagi väga napilt mööda, aga mina lendasin auto juhipoolsesse esitiiba ja tõmbasin sealt tal ka peegli kaasa ja puha," kirjeldas 2013. ja 2016. aastal Eesti parimaks valitud naisrattur, kellel diagnoositi kodarluu alaotsa killunenud murd, mis vajas operatsiooni, ja tugev vasaku reielihase põrutus.