Lauri Ausi mälestusvõistlus toob Piritale Euroopa ja Eesti rattatipud


Maxima GP Lauri Ausi mälestussõit
Maxima GP Lauri Ausi mälestussõitFoto: Raigo Pajula/Maxima Eesti

Tänavu 2. augustil Pirita-Kose-Kloostrimetsa toimuval Maxima GP Lauri Ausi XII mälestussõidule on oodata osalema kõrvuti Eesti rattatippudega ka noori tulevikutegijad kõikjalt Euroopast.

“Kuna vaid neli päeva hiljem algab Tartus maanteesõidu EM, on sellel ajal Eestis tõenäoliselt kohal kogu Euroopa noorte ratturite koorekiht, siis on traditsiooniline võidusõit Pirital heaks vormi testimise kohaks,” lausus Maxima GP peakorraldaja, Spordiklubist CFC Tõnu Tamm.

Kell 11 algavale profiratturite 126-kilomeetrisele põhisõidule on Tamme sõnul oodata suurt hulka Tartus EM-il startivaid võistlejaid. “Oodata on kindlasti Eesti ning Soome ja Läti rahvuskoondiste parimate mõõduvõttu."

Lisaks profisõidule on Maxima GP Lauri Ausi XII mälestussõidul kavas tõsisematele rattaharrastajatele mõeldud 54-kilomeetrine rahvasõit ning kuuekilomeetrine peresõit ja kõige väiksematele rattasõpradele mõeldud tillusõit 200 meetri pikkusel distantsil. Erinevatele distantsidele saab registreeruda kodulehel www.maximagp.ee kuni 31. juulini ja võistluspäeval kohapeal.

Võistluskeskus on tänavu taas traditsioonilises asukohas Pirita Kloostri kõrval, kust avaneb hea vaade nii proffide mõõduvõtmisele ning samal ajal saab nautida mitmekülgset, kogu perele suunatud meelelahutusprogrammi.

Maxima GP on nii profiratturitele kui harrastussõitjatele ja peredele suunatud sportlik võistlus, mida korraldatakse juba 12. korda traagiliselt hukkunud Eesti tippratturi Lauri Ausi mälestuseks. Võistluse peatoetaja on Maxima Eesti.