Lätlane tegi Paris-Roubaix klassikul supersõidu, Jõeäär lõpetajate hulgas

 (5)
Aleksejs Saramotins Paris-Roubaix´l võistlejaterivi eesotsas
Aleksejs Saramotins Paris-Roubaix´l võistlejaterivi eesotsasFoto: LIONEL BONAVENTURE, AFP/Scanpix

Prantsusmaal peetud profijalgratturite ühe kuulsaima klassiku, rohkete munakivilõikudega õnnistatud Paris-Roubaix võitis tänavu sakslane John Degenkolb (Giant-Alpecin), kel kulus 253 kilomeetri läbimiseks aega 5:49.51. Sakslased olid seni võitnud vaid korra ja seda aastal 1896!

Temaga võrdse lõpuaja sai veel viis ratturit. Teine oli tšehh Zdeněk Štybar (Etixx-QuickStep) ja kolmas belglane Greg Van Avermaet (BMC). Esimesena jäi poodiumilt välja Astana ühepäevasõitude spetsialist, hollandlane Lars Boom.

Peagrupp, kes jagas kohad 10.-23., oli Roubaix velotrekil kohal kõigest 31 sekundit hiljem. Päev otsa jooksikute hulka mahtunud Läti rattur Aleksejs Saramotins platseerus 13. kohale, mis märgib supertulemust. Eestlased pole Paris-Roubaix´l nii kõrgel kohal kunagi lõpetanud, lätlaste parim saavutus pärineb aastast 2001, kui Romans Vainšteins oli kolmas.

Koos Saramotinsiga peagrupis lõpujoone ületades sai 10. koha Alexander Kristoff, 18. koha Bradley Wiggins ja 23. koha Peter Sagan.

Kolmandat korda Paris-Roubaix´l startinud, kuid esimest korda finišisse jõudnud Gert Jõeäär (Cofidis) teenis 110. koha. Kaotust võitjale kogunes 17 minutit ja 27 sekundit. Lõpetajaid oli 133.