Lance Armstrongi tiimikaaslane osaleb Tartu Rattamaratonil


Tour de France, jalgratas
AFP/Scanpix

Veidi enam kui kolme nädala pärast toimuval SEB 13. Tartu Rattamaratonil tuleb teiste hulgas rajale legendaarse ratturi ja seitsmekordse Tour de France võitja Lance Armstrongi tiimikaaslane Tomas Vaitkus.

Tuntud leedukas, keda ka "tankimootoriks" kutsutakse, asub võistlustulle 89 km distantsil, millel mullu peeti maastikurattamaratoni EM.

Võistluste peakorraldaja Indrek Kelgu sõnul loodetakse Eestisse võistlema tuua ka teisi professionaale. "Lisaks Vaitkusile võib hea õnne korral siia oodata ka paari teist ja veelgi tuntumat Armstrongi meeskonna Team RadioShack'i sõitjat. Hetkel on nende saabumine küll lahtine, kuid meiepoolne ettepanek on neile teatavaks tehtud ja nende huvi olemas," räägib Kelk.

Tema sõnul on mullu toimunud EM muutnud Tartu Rattamaratoni märksa tuntumaks tippseltskonnas ning seetõttu on ka piiritagune huvi siiatuleku vastu kasvanud. Eelmisel aastal registreerus rattureid kokku lausa  19-st riigist. Sellest hoolimata noppisid siinsed sõitjad aga esimesed kuus kohta. Näis kas neil õnnestub sama korrata.

Kelgu sõnul ei tähenda tippsõitjate siia meelitamine nagu Tartu Rattamaratoni fookus liiguks tipptegijate suunas. "Endiselt on tegemist eelkõige suure rahvaspordisündmusega. Osalejad teistest riikidest pakuvad tugevat konkurentsi kodumaistele tippudele ja aitavad meie tuntust tõsta ning tuua siia harrastajaid lähedalt ja kaugelt. Tegutseme aktiivselt ka "Welcome to Estonia" sildi all," selgitab peakorraldaja.

Kokku ootavad korraldajad tänavu võistlejaid üle viie tuhande. Kõigile huvilistele valmistatakse ette kaks distantsi. Valida saab nii 89 km ja 40 km raja vahel, mis mõlemad algavad Otepäält, Tehvandi Spordikeskuse staadionilt ning lõppevad Tartumaa Tervisespordikeskuses Elva lähistel.

Homme, 27. augustil lõppeb ka Tartu Rattamaratoni kõige soodsam registreerimisvoor. Kõik soovijad saavad oma nime kirja panna Klubi Tartu Maratoni kontoris Tartus aadressil Laulupeo pst. 25 või veebiküljel www.tartumaraton.ee. Registreerimistoiminguid teostavad ka Hawaii Expressi poed üle Eesti.