Kuusalu rattamaratoni võitis Gert Jõeäär, ekstreemsed ilmaolud nurjasid autasustamise

 (4)
Cofidise eksproff Gert Jõeäär Kuusalu maratoni finišis
Cofidise eksproff Gert Jõeäär Kuusalu maratoni finišisFoto: estoniancup.ee

Täna anti start Eesti suurima ja vanima rattamaratonide sarja Hawaii Express Estonian Cup võistlushooajale. Ilmaolud halvenesid silmnähtavalt juba enne starti, sellest hoolimata oli võistlusjoonel kokku 741 suurt ja väikest rattasõpra.

Põhidistantsil võidutses Gert Jõeäär, kes edestas järgnevaid mäekõrguse ülekaaluga.

Juba 14. kilomeetriks oli moodustunud viieliikmeline juhtgrupp koosseisus Gert Jõeäär, Peeter Tarvis, Caspar Austa, Alges Maasimets ja Ivo Suur. Europark mäefinišis napsas preemia Maasikmets, kuid Gardena vahefinišiks oli sõidul juba selge liider - Cofidise eksproff Jõeäär. Lõpujoonel oli tema edu Austa ees veidi üle nelja minuti. Järgnes vanameister Maasikmets, esikuuiku lõpetasid Tarvis, Meelis Rebane ning Tõnno Palm.

Ränkrasked rajaolud soosisid kogemust, kuivõrd M40 vanuserühma esikolmik mahtuski tervenisti esikuuikusse.
 Naiste arvestuses oli esimesena rajalt tagasi Greete Steinburg, tema edu Merili Sirveli ees oli 7 minutit, kolmandana jõudis lõpujoonele Age Jaanimets.


Seotud lood:

Hansgrohe kiirenduskilomeetri nobedaim mees oli esialgsetel andmetel Kaupo Kattai, kiireim naine Iiris Õunmaa.


FruitXpressi poolmaratoni läbis kõige kiiremini Kren Kask, järgnesid Joosep Mesi ning Oskar Kontus.


Peakohtuniku otsusel jäeti ära kohapealne autasustamise tseremoonia, võitjad saavad auhinnad kätte järgmisel etapil Illuka vallas (13. mai), kui toimub sarja teine etapp Põleva Kivi rattamaraton.