Esimeses mäefinišis noppis kolmanda koha punktid Kristen Kivistik. Veidi pärast seda 42. kilomeetril eraldus 8-liikmeline grupp, kus kõik sportlased olid erinevatest riikidest, nende hulgas roosat liidrisärki kandev taanlane Sören Andersen ja meie parim Oskar Nisu. Siiski ei suudetud teha koostööd ning peagrupp jõudis nendeni 66. kilomeetril, vahendab ejl.ee.

Enne viimast vahefinišit (75. kilomeetril) eraldusid peagrupist kahekesi Belgia ja Austria ratturid, kellega meie noored ei suutnud kahjuks kaasa minna. Vahe kahe ratturi ja peagrupi vahel kasvas vahepeal koguni 30 sekundini. Peagrupi ees tegi teiste seas tööd ka Aksel Nõmmela, kuid vahe kahe jooksikuga jäi finišiks ikkagi 15 sekundit.

Nõmmela sai etapil 11. koha, Oskar Nisu, Kevin Lippe ja Kristen Kivistik olid samuti peagrupis seekord 37., 54., 82. kohal. Ahto Raba, kes 63. kilomeetril kukkus, hakkas peagrupiga sidet kaotama, lõpetades peagrupist hiljem 2.46. Meie noorim sportlane Siim Saavik katkestas etapi pärast 2. ringi ja sai lõpuprotokollis 138. koha viimasest lõpetajast 10 minutit hilisema ajaga (+21.41).

Võiskondlikult säilitas liidrikoha Saksamaa koondis. Belgia tõusis neljandalt kohalt teiseks Eesti ja Taani ette.