Karksi-Nuia peetakse nädalavahetusel aasta tähtsaim rattasündmus!

 (3)
Rene Mandri, jalgratas
Delfi lugeja foto

Kaugel pole enam päev, kui selguvad tänavused Eesti meistrid jalgrattasõidus - Eesti meistrivõistlused jalgratturite maanteesõidus toimuvad juba sel nädalavahetusel Karksi-Nuias.

Kohal on nii kogu eesti rattaparemik eesotsas Jaan Kirsipuu, Rene Mandri, Kalle Kriidi ja Tanel Kangertiga kui ka hulgaliselt harrastajaid - esmakordselt kuulub koduste meistrivõistluste programmi Karksi-Nuia Rattaralli, mis pakub ka asjaarmastajatele võimaluse Eestikatest osa saada.

Tänavused meistrivõitlused on uuenduslikud mitmest vaatepunktist. Nimelt esmakordselt peetakse temposõiduvõistlus ringide peal, võimaldades nõnda pealtvaatajatel saada täpsemalt aimu sõidu käigust. Samuti on huvitav jälgida sõidu kulgu läbi operatiivse ringiaegade info.

Teiseks suuremaks uuenduseks on kindlasti äsja nimetatud rahvasõidu lisamine võistluste programmi.

Kui varasematel aastatel on riigi meistrivõistlustel pealtvaatajate ainsaks meelelahutuseks olnud võistluste jälgimine, siis sel aastal saavad nad ka ise Karksi mägedel jalga proovida. Eelregistreerimine Filter Eesti Maanteekarikasarja III etapile, milleks siis ongi avatud raja sõit, lõppeb neljapäeval kell 0.00.