Tänase 166 kilomeetri pikkuse mägise etapi alguses põgenes peagrupist 10 ratturit, kuid vahet neil väga suureks kasvatada ei õnnestunud, kirjutab rattaprofid.ee. 14 kilomeetri pikkuse raske lõputõusu alguses saatis Astana Kangerti tempot tegema. Viie kilomeetri jooksul tööd rassinud Kangert viis favoriidid jooksikute kandadele, andis vahetuse meeskonnakaaslastele üle ning jätkas lõpuni rahulikus tempos.

Astana jätkas tempo tegemist ning 6km enne finišit oli aeg meeskonna liidril Vincenzo Nibalil rünnata. Tema kiirendusele suutis vastata ainult Mauro Santambrogio (Vini Fantini – Selle Italia), kuid peagi raputas Nibali Santambrogio maha ning võttis etapi- ning tuurivõidu. Palju ebaõnne oli Sky liidril Bradley Wigginsil, kes pidi lõputõusu keskel ratast vahetama ning seetõttu favoriitidest maha jäi.

Kangert kaotas võitjale 5.12 ja sai 27. koha. Eestlane sai nelja võistluspäeva kokkuvõttes 31. koha (+11.48).