Kangert: Cofidisesse ma ei tahtnud, kolm eestlast olnuks liig

 (10)
Tanel Kangert sõitmas grupisõidu Eesti meistrivõistlustel, jalgratas

Tulevaks hooajaks maailmakuulsa Astana profiklubiga lepingu teinud Tanel Kangertil oli võimalus ühineda ka Prantsusmaa meeskonnaga Cofidis. Kangert loobus, sest tahtis end proovile panna mõnes tõeliselt suures tiimis.

Lisaks oli Cofidises juba sõitmas kaks eestlast (Rein Taaramäe ja Kalle Kriit), kolmanda lisandumine olnuks ehk juba liig.

"Cofidise mänedžer helistas mingi aeg ja palus CV saata. Taaramäe oli pisut eeltööd teinud. Aga ma ei saatnud, sest sisimas tundsin, et see pole praegu minu jaoks õige koht," sõnas Kangert Delfi Spordile. "Palusin Jaan Kirsipuul hoopis uurida Astana ja Katjuša klubide seisu ning võimalusi nendega liitumiseks. Tour de France eelviimasel päeval saigi esimene e-mail Astana võtmefiguuri Aleksandr Vinokuroviga vahetatud ja nii see vanker veerema hakkas."

"Tahtsin lihtsalt võimalust Astanaga liituda, mingeid tingimusi ma ei seadnud. Isegi palganumbrit ei pannud kirja. Nemad saatsid omapoolse pakkumise ja ma olin nõus. Ega palk midagi müstilist pole, kuid esialgu on tähtsam sportlik pool," lisas 23-aastane Kangert.

"Ja Cofidise meestele saab nüüd mõnel võistlusel pähe ka panna," lisas kunagine juunioride Rahutuuri võitja naljatades.