FOTOD/VIDEO: Mart Ojavee kerkis Balti velotuuril teiseks

 (2)
Mart Ojavee meistrisärgis, jalgratas
Foto: Tanel Meos

Balti velotuuri 2. etapi võitis lätlane Indulis Bekmanis (Rietumu-Delfin), tõustes koos sellega võistluste uueks liidriks.

Mart Ojavee (Champion System) sai 159 km pikkusel sõidul Panevežysest Šiauliaisse kolmanda koha ning kerkis kokkuvõttes teiseks. Vahe liidriga on 10 sekundit.

Tuulise ilmaga toimunud sõidul kuulus Ojavee 5-liikmelisse juhtgruppi, mis edestas järgnevaid enam kui minutiga. Teine oli etapil leedulane Gediminas Kaupas (Differdange), neljas Leedu koondist esindav Raimondas Rumšas ja viies lätlane Andris Vosekalns (Alpha Baltic).

Viisik tekkis ette Šiauliai linnaringidel kui sõita jäi umbes 35 kilomeetrit.

Vaata Mart Ojavee kommentaari etapi sündmustele SIIT!

Järgmises grupis, kuhu kuulus 14 ratturit, ületasid eestlastest finišijoone Ivo Suur (Nissan ProShop), Erki Pütsep (Alpha Baltic) ja Jaan Kirsipuu (Champion System), kes said vastavalt 13., 14. ja 16. koha.

Kokkuvõttes on Kirsipuu 8. kohal (+1.16). Kahekümne parema hulka mahuvad ka Suur ja Pütsep. Kaks päeva liidrisärgis sõitnud leedulane Gediminas Bagdonas oli tänasel etapil seitsmes (+1.09) ja langes kokkuvõttes kuuendaks.

Tiimidest juhib endiselt Leedu koondist, kelle edu Differdange profiklubi ees on 7 sekundit.

Homme sõidetakse Läti teedel. Starditakse Riiast ja finišeeritakse Siguldas, etapi pikkuseks 138 km. Velotuur lõpeb laupäeval Viljandis.