FOTOD & VIDEO: USKUMATU: Tour de France'i liider pidi mäest üles jooksma

 (31)
Täiendatud! Froome'ile jääb liidrisärk alles!

Tour de France'i 12. etapp jääb jääb rattasõidu folkloori ilmselt väga pikaks ajaks - nimelt tuli mäefinišiga etapi lõpus tuuri liidril Chris Froome'il avarii järel ilma rattata mäest üles joosta!

Intsident juhtus vaid mõned kilomeetrid enne finišit, kui ülejäänud üldarvestuse favoriitidel eest ära sõitnud Froome (Sky), Bauke Mollema (Trek - Segafredo) ja Richie Porte (BMC) kolmekesi lõpu poole väntasid. Vahetult kolmiku ees sõitnud mootorratas peatus aga järsult ning kolm sõitjat ei suutnud kokkupõrget vältida, kukkudes üksteise otsa pikali.

Kui Porte ja Mollema pääsesid avariist suuremate kadudeta, siis Froome'i sõiduvahend oli purunenud ning britt otsustas uue ratta saamiseni mäest üles joosta (!). Lõpuks toodi talle neutraalse auto poolt uus ratas, kuid ka see Froome'ile ei sobinud - oma tiimi autot ja õiget ratast oodates kaotas mees aega veelgi.

Seotud lood:

Viimaks üle finišijoone jõudnuna tuli Froome'il esialgu seljast võtta ka kollane liidrisärk, sest etapiaegade põhjal tõusis esikohale hoopis tema kaasmaalane Adam Yates (Orica - Bikeexchange). Võistluste komisjoni otsusel määrati etapi ajad aga avarii eelse seisuga ning nii jääb Froome'ile kollane särk selga - edu Yatesi ees on 47 sekundit.

Etapivõidu sai belglane Thomas De Gendt (Lotto Soudal), kes edestas lõpusirgel kaasmaalast Serge Pauwelsit (Dimension Data) ning hispaanlast Daniel Navarrot (Cofidis). Tanel Kangert (Astana) ületas finišijoone 39. kohal (kaotust 9.35) ning kahel korral ratast vahetanud Astana liider Fabio Aru 12. kohal (+5.24). Üldarvestuses jätkab Aru kaheksandal kohal (+1.07) ning Kangert 23. kohal (+23.07).