FOTOD | Tartu GP võit läks Taani, Tour of Estonia meeskondlik võit jäeti Eestisse

 (2)

Eestimaa velotuur (Tour of Estonia) lõppes tänase Tartu GP-ga, mis sõideti Tartu linnatänavatel 9,6 km pikkusel ringil. Kokku läbiti 18 ringi, mis tegi etapi kogupikkuseks 172,8 km. Etapi võitis jooksikute sprindifinišis taanlane Andreas Stokbro Nielsen, tuuri üldvõidu teenis poolakas Grzegorz Stepniak.

Peagrupil paari minutiga eest ära pääsenud jooksikute sekka kuulusid ka eestlased Rein Taaramäe, Alo Jakin ja Gert Jõeäär, kuid finiši eel ei suutnud nad hoolimata mitmetest katsetet ülejäänutel eest ära saada ning pidid lõpuspurdis teiste paremust tunnistama.

Tour of Estonia võitis üldkokkuvõttes Tartu GP teise kohaga lõpetanud poolakas Grzegorz Stepniak, kes edestas Nielsenit kolme sekundiga.

Meeskondlikus arvestuses triumfeeris aga Eesti koondis, kes edestas teise koha saanud Riwal Ceramicspeedi kolme minuti ja kolme sekundiga.

Eile peetud avaetapi, 200 km pikkuse Tallinn-Tartu GP võitis valgevenelane Yauheni Karaliok (Minsk Cycling Club). Eestlaste parim oli Aksel Nõmmela, kes sai võitjaga sama aja ning lõpetas finišiheitluse neljandana.

Seotud lood:

Karaliokile järgnesid Tour of Estonia tunamullune tšempion, poolakas Grzegorz Stepniak (Wibatech) ja Andreas Stokbro Nielsen (Riwal). Tänu edule vahefinišites tõusis tuuri üldliidriks Stepniak.

Tartu GP täispikkuses: