FOTOD: Martin Loo võitis seitsmendat aastat järjest meistrikulla


Narvas maastikukrossi Eesti meistrivõistlused
Narvas maastikukrossi Eesti meistrivõistlusedFoto: Sergei Stepanov, NPA

Maastikusõidu olümpiakrossi Eesti meistrivõistlused toimusid Äkkekülas, Narva Pähklimäe terviseradadel 4,3 km pikkusel ringil, mis läbis mitmeid looduslikke ja kunstlikult ehitatud tehnilisi elemente ning oli sportlastele suureks väljakutseks.

Päev kulmineerus eliitratturite startidega kui läbiti 7 ringi ehk 30,1 kilomeetrit. Taaskord näitas ülemvõimu Martin Loo võites seitsmendat aastat järjest tiitli ja meistrisärgi.

Hawaii Expressi klubi värvides võistlev Loo eraldus konkurentidest juba avaringil ja läbis 7-ringilise võistlusmaa ajaga 1:22.52. Teisena ületas finišijoone Margus Sirvel, kelle kaotus võitjale oli 5.36. Kolmanda koha saavutas Caspar Austa, kkaotust 5.49.

Naiste sõidus ei suutnud Maaris Meier sellel aastal tiitlit kaitsta. Eesti meistrisärgi sai selga hoopis Iiris Õunmaa, kes juba võistluse esimestel ringidel pani oma paremuse maksma. Ta läbis 25 km pikkuse võistlusmaa ajaga 1:26.13. Teiseks tulnud Meier kaotas 3.25. Pronksi sai Liisa Ehrberg, jäädes võitjale alla 4.10.

Seotud lood:

Alla 23-aastastest meestest sai meistritiitli Kirill Tarassov, olles meeste absoluutarvestuses kolmas. Järgnes kuueminutilise kaotusega Robi Niit, kolmas oli üheksaminutilise kaotusega Karl Arnold Vendelin.

Teiste vanuseklasside võitjad:

NJ
1. Merilii Sirvel
2. Kärt Lang
3. Kersti Johanna Ojasild

MJ
1. Karl Brent Premet
2. Karel-Georg Nõmm
3. Reigo Roosimets

N16
1. Kätlin Kukk
2. Mathilde Manuela Nigul
3. Kristel Sandra Soonik

M16
1. Markus Pajur
2. Krenn Kask
3. Stefan Lootus