36-aastane Metlušenko on profikarjääri jooksul saanud enam kui 20 UCI võitu, sprindifinišites on temaga varasemalt maid jaganud nii Jaan Kirsipuu kui Andrus Aug.

Juba täna mägedekuninga särgis sõitnud Mihkel Räim teenis päeva ainsas mäefinišis kolmanda koha, mis tõstis ta puhtalt punktitabeli etteotsa. Varasemalt oli ta ühe pulga peal üldliidri, rootslase Alexander Gingsjö´ga. Tänase mäefiniši etapi 49. kilomeetril võitis Endura Racingu rattur John Anderson.

Kõva tuulega sõidetud etapil oli rohkelt äraminekuid, kuid kuna tuul puhus enamuse distantsist pigem vastu, siis peagrupp ikkagi kontrollis olukorda ja suutis viimase rünnaku neutraliseerida vaid mõned kilomeetrid enne lõppu Bikernieki ringrajal. Päeva külvas kõvasti segadust puudulik rajamärgistus, mistõttu juhtus korduvalt olukordi, kus liidrid rajalt eksisid. Finišis aga proteste sisse ei antud, mõru pill neelati lihtsalt alla.

Eestlaste tänased kohad: 8. Mikhel Räim, 16. Reijo Puhm, 25. Erki Pütsep, 37. Rene Mandri, 38. Krister Raudsepp, 52. Karlo Aia, 56. Peeter Tarvis, 57. Martin Puusepp. Võitjaga sama aja sai 58 ratturit.

Meeskondlikult juhib velotuuri Hollandi profiklubi Cycling Team De Rijke, järgnevad norralaste Plussbank BMC (+0.19) ja lätlaste Rietumu-Delfin (+0.30). Eesti koondis on 18 tiimi konkurentsis üheksas (+0.41) ja Saaremaa jalgrattaklubi Viiking 15. (+4.46).

Velotuuri kaks viimast etappi sõidetakse Leedus, homme ootab ees 180 kilomeetrit trassil Šiauliai - Utena.