FOTOD: Balti Keti velotuuri liidriks kerkis soomlane, Rene Mandri tegi suure tõusu

TULEMUSED
Balti keti velotuur Viljandi Otepää etapp
Balti keti velotuur Viljandi Otepää etappFoto: Tanel Meos

Esmaspäeval Läänemere põhjakaldalt Lahtist startinud Balti Keti velotuur jõudis täna otsapidi Läti südamesse. Mitmepäevasõidu 4. etapp (179 km) algas Smiltenest ja kulmineerus kilomeetri pikkuse tõusuga raskel ringil Siguldas.

Tõusu võeti kolm korda ja vahed tekkisid sisse üsna korralikud. Esimesel Sigulda ringil pääsesid eest 17 meest ja ette nad jäidki. Kui viimast korda tõusu võeti ründas eest grupist kõige teravamalt slovakk Patrick Tybor ning temale ka etapivõit. Viie sekundiga kaotas Venemaa koondise liige Ivan Savitski, kolmas oli 10 sekundilise kaotusega soomlane Paavo Paajanen. Finiš asus tõusu otsast umbes 700-800 meetri kaugusel.

TWD Länkeni sõitja Paajanen tõusis tuuri uueks liidriks, edu sakslase Philipp Walslebeni (BKCP-Powerplus) ees 9 sekundit. Kolmas on Savitski (+0.10) ja neljas Tybor (+0.26).

Eestlastest tegi täna ilusa sõidu Rene Mandri (Peloton), kes sai 4. koha. Üldarvestuses kerkis ta 8. kohale (+0.44). Peeter Pruus on kokkuvõttes 11. (+0.49), Alo Jakin 14. (+0.56) ja Martin Laas 16. (+1.02).

Seotud lood:

Mägedekuningaks tõusis Türgi klubi Torku Sekerspor rattur Sergei Gretšin, meeskondlikult juhib Belgia klubi BKCP-Powerplus.

Põhjalikud tulemused leiad SIIT!

Vaata mahukat pildigaleriid: