Filter Elva Rattapäeva võit Lätti, sarja üldliidrina jätkab Kristjan Oolo

 (1)
Andris Smirnovs võidutses Elvas
Andris Smirnovs võidutses ElvasFoto: Kristi Dodjak / Rattaprofid

Filter maanteekarikasaria 2. etapi Elva 29. Rattapäeva 100 km pikkuse põhidistantsi võitis Läti profimeeskonna Rietumu-Delfin esindaja Andris Smirnovs. 24-aastane Smirnovs läbis võistlusmaa ajaga 2:10.13, mis teeb keskmiseks kiiruseks 46,077 km/h. See pole Smirnovsile esimene kord Filter karikasarjas triumfeerida - kaks aastat tagasi oli ta kiireim Võru rattarallil.

Sekundiga kaotasid Smirnovsile Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi) ja sarja avaetapi võitnud Kristjan Oolo (Peloton Scott). Parimaks naiseks tõusis Kärolin Varblane, kes sai kokkuvõttes 165. koha. Talle järgnesid Krista Karing ja Mae Lang.

50 km pikkusel lühemal võistlusmaal oli kiireim Gerd Kodanik (1:14.00). Sama aja said kirja ka Jaan Krela ja Aaron Otto Stalde. Kahe distantsi peale kokku tuli Elva Rattapäeva starti 609 ratturit, mis on 34 võrra enam kui sarja avaetapil Kuusalus.

Filter maanteekarikasarja kollane liidrisärk jääb 1138 punkti kogunud Oolo selga. Valvas jääb maha 20 ja Silver Schultz (Peloton Scott) 106 silmaga.

Sarja 3. etapp Tabasalu toimub 15. juunil. Enne seda saab võimeid testida Filter temposõidu karikasarja 3. etapil Pirital.