Euroopa meister Peeter Pruus võistleb maastikurattamaratoni MM-il

 (3)
Peeter Pruus
Peeter PruusFoto: Siim Solman

Juuni esimesel nädalavahetusel Lätis Siguldas maastikurattamaratoni Euroopa meistriks tulnud Peeter Pruus sai võidust uut motivatsiooni ning hulga enesekindlust. Tänu tiitlivõidule otsustas ta järgmiseks verstapostiks seada 26. juunil Lõuna-Prantsusmaal Laissac`is toimuvad maailmameistrivõistlused.

Eestit esindavad Püreneede mägistel teedel toimuval MM-il Peeter Pruus ja valitsev Eesti meister maastikumaratonis Peeter Tarvis (mõlemad pärit Raplamaalt).

Nädal enne maailmameistrivõistlusi ehk eeloleval nädalavahetusel starditakse Itaalias Val Gerden`is toimuval maratonil, mis viiakse läbi eelmise aasta MM-i rajal. Trassi pikkuseks on 86 km ja tõusumeetreid 4500. Järgneb nädal taastumiseks, et välja puhata MM-iks, kus võistlusmaa pikkuseks 70 km ja tõusumeetreid kokku 3100.

Peeter Pruusi sõnul on eesmärgid kõrged. Võimalused heaks tulemuseks on olemas, kui võtta arvesse asjaolu, et valitsev maailmameister, austerlane Alban Lakata oli EM-il seitsmes.

Eesti Jalgratturite Liit peab Peeter Pruusi Euroopa meistritiitlit ääretult oluliseks ning heaks võimaluseks antud spordiala Eestis senisest enam propageerida ja toetab liidu vahenditega osalemist MM-il, kuhu esialgselt ei plaanitud sportlasi lähetada.