Esmakordselt Eestis – öökriteerium parkimismajas!

 (4)
jalgratas
Repro

Tänavune Eesti maanteerattahooaeg saab vägagi omanäolise punkti. 17. septembril sõidetakse esmakordselt Eestis rattaga sisetingimustes võidu - toimub Stockmanni kriteerium.

Tegemist saab olema äärmiselt vaatemängulise võistlusega, mis toimub tulede valgel. Rada on 900m pikk ning kulgeb Stockmanni kaubamaja parkimismajas - mööda poolkorruseid ülesse ning seejärel mööda spiraali alla. Kokku lubatakse võistlusrajale 125 ratturit, kes loositakse viide eelsõitu. Osavõtjate limiidi täitudes registreerimine üritusele suletakse. Igast kvalifikatsioonisõidust saab edasi viis võistlejat, kelle vahel peetakse finaal. Nii eelsõitude kui ka finaalsõidu pikkuseks on 15 minutit.

Kindlasti tasub kohale tulla ka neil, kellel rattaga sõitmise soovi endal pole. Pealtvaatajatel on võimalik liikuda parkimismaja kõikidel korrustel ning võistlejate tegemisi jälgida. Esimene start antakse kell 20:00.

Stockmanni kriteerium on omanäoline pilootprojekt, mille eesmärgiks on tutvustada rattasõiduvõimalusi laiemale publikule. Samuti muuta jalgrattasporti uudistajate jaoks vaatemängulisemaks.