Elva rattamaratoni võiduga tõusis Samsungi sarja liidriks Caspar Austa

 (4)
Caspar Austa Jõulumäe võitja
Caspar Austa Jõulumäe võitja, foto Tarmo Haud

Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja kuuenda etapi, Elva rattamaratoni, võitis Caspar Austa. Lõpufinišis Erki Pütsepa ees oma paremuse maksma pannud Austa tõusis oma esimese etapivõiduga sel hooajal ühtlasi Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja liidriks. Kokku osales Elva rattamaratonil 1557 ratturit.

Kaheksast etapist koosneva Eesti suurima rattamaratonide sarivõistluse Samsung Estonian Cupi pikima etapi rada oli kuiv ja kiire. Kodurajal pedaalinud Austal kulus 72,6 kilomeetrise distantsi läbimiseks kaks tundi ja kuus minutit, mis teeb keskmiseks kiiruseks koguni 34,4 km/h.

Distantsi esimesel kolmandikul eraldus üheksaliikmeline juhtgrupp, mis Hansgrohe kiirenduslõigule jõudes raja 29. kilomeetril oli kahanenud neljaliikmeliseks. Premium 7 vahefiniši võidu klaarisid omavahel Austa ja Pütsep. Taktikalises passimis- ja kavaldamismängus vahefinišitõusul võttis võidu võimsa spurdi teinud Austa, kes teenis sellega endale sarja üldarvestuses väga väärtuslikud kuus preemiapunkti. Väikese vahega järgnesid Markku Ainsalu ja lätlane Matiss Preimanis.

Pärast vahefinišit tegi tandem Austa-Pütsep kahekesi ees võrdselt kõva tööd ja Elva Rattamaratoni võitja jäi viimase saja meeri otsustada. Taaskord kiirendas Austa esimesena, sai finišisirgele eelnenud pöördes valida parema trajektoori ning võttis teenitult oma kolmanda Elva rattamaratoni võidu. Samsung Estonian Cup rattasarja möödunud aasta võitjale oli see aga tänavu alles esimene kord poodiumi kõrgeimale astmele jõuda.

Seotud lood:

Austa sõnul oli võit kodurajal Elvas eriliselt magus. „Raske oli, sest tempo oli kiire ja panime täiega. “Ei teagi, kas nii kiiresti üldse Elva rada varem on sõidetud,” sõnas Austa. “Püta proovis paaril korral mind maha raputada, kuid lõpus tal enam nii palju teravust ei jätkunud. Kaalusin siis omakorda, kas proovin lõputõusude peal eest minna või jääb finiš lõpukurvi peale. Kiirendasin järsult enne kurvi ja jõudsin pöördesse enne Pütat,“ rõõmustas Austa pärast sõitu. Etapivõiduga Erki Pütsepa ja Alges Maasikmetsa ees Samsungi-sarja üldliidriks tõusnud Austa tõdes, et enne sõitu oli tal närv sees. “Mul polnud sel hooajal veel ühtki etapivõitu ja selleks, et säilitada võimalused sarja üldarvestuse võiduks, pidin Elvas tegema väga hea tulemuse,” kommenteeris Austa.

U23 vanuseklassis oli kiireim üldarvestuses 5-ndana lõpetanud Matiss Preimanis. Juunioritest võitis taas Karl-Arnold Vendelin, ületades finišijoone 21-sel kohal. Elva Rattamaratoni kaasa teinud Cofidise rattaproff Rein Taaramäe lõpetas maratoni 16-ndal kohal. Kiireim naine põhisõidu rajal oli täna Liisi Rist, lõpetades sarja naistearvestuse liidri Greete Steinburgi kõigi seniste etappide võitude seeria.

Võistkondlikult olid parimad Nissan Thule ProTeami ratturid. Naiskondadest kogus enim punkte Spordiklubi Rakke Fuji/Rattabaas naiskond.

Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja uueks liidriks tõusis Elvas etapi- ja vahefinišivõiduga Caspar Austa, kellel on napp kolme punktiline edu senise liidri Alges Maasikmetsa ees. Kolmandat kohta hoiab praegu veel Ivo Suur, kuid Erki Pütsepal on esikolmikuga võrreldes sõidetud vähem etappe.

Hansgrohe kiirenduslõigul näitas Elva rajal kiireimat aega Sulev Lipp Specialized/Olympic-Online meeskonnast. Kiirenduskilomeetri üldarvestust juhib jätkuvalt Henno Puu (Fixus Sport), 9-sekundilise eduga Ivo Suure (Nissan Thule ProTeam) ja Alges Maasikmetsa (Amps-Extreme Sport) ees. Naistest hoiab Hansgrohe kiirenduskilomeetril liidripositsiooni, veenva eduga konkurentide ees, Sille Puhu (Sparta Thule naiskond).

Poolmaratoni 38 km pikkusele võistlusmaale startis 423 ratturit. Täpselt ühe tunni ja 16 minutiga jõudis esimesena finišisse Roger Jurman, Georg Kõivumägi ja Arve Tilk ees.

Balbiino lastesõitudest võttis osa 263 last. M12 vanuseklassis saavutas poistest esimese koha Kren Kask ja tüdrukutest Indra Kutser. Mõlemad lähevad järgmisel etapil starti ka kollases liidrisärgis. Lastesõitude M10 vanuseklassis oli taas kiireim Madis Mihkels, tüdrukutest sõitis end täna esikohale Brigita Jõekäär. 7-8 aastaste posite ja tüdrukute arvestuses olid kiireimad Henri Valmsen ja Anette Sinisalu.

Selle hooaja eelviimane Samsung Estonian Cup rattasarja võistlus Kalevipoja Rattamaraton toimub 24. augustil Jõgevamaal.