Eesti noorratturid võistlesid edukalt rahvusvahelisel velotuuril


Velotuuril osalenud Viljandi Rattaklubi ja CFC ratturid
Velotuuril osalenud Viljandi Rattaklubi ja CFC ratturidFoto: Esko Ööpik

Luksemburgis sõidetud kõrgetasemelisel U17 vanuseklassi velotuuril sai Artjom Mirzojev kokkuvõttes (CFC Spordiklubi)18. ja Henri Treimuth (Viljandi RK) 20. koha.

Criterium Europeen des Jeunes mitmepäevasõidu stardis oli 150 ratturit, suuresti U17 vanuse Euroopa paremik. Velotuuril andis tooni Taani koondis, südilt sõitsid ka Eesti noormehed.

Esimesel etapil (83,5 km) sai meie parimana 8. koha Gleb Karpenko (CFC/KJK) ning kahe mäefiniši võiduga tõmbas ta enda selga mäekuninga särgi. Euroopa Noorte Olümpiapäevadelt võitis Karpenko tänavu teadupärast pronksmedali.

Teisel etapil (62,5 km) tuli ronida enam kui 1200 tõusumeetrit. Parima eestlasena oli Henri Treimuth (Viljandi RK) kümnes.

Kolmandal etapil (72 km) oli eestlaste parim Erki Laanemäe (Viljandi RK) 12. kohaga.

Kokkuvõttes kindlustasid Taani koondisele kaksikvõidu William Levi Blum ja Frederik Wandahl, kes teenis ühtlasi ka mägede särgi. Parima Eesti ratturina sai kokkuvõttes 18. koha Artjom Mirzojev (CFC, +3.57).

Henri Treimuth oli 20. (Viljandi RK, +4.06), Anton Litvintsev 31. (CFC, +6.54), Erki Laanemäe 40. (Viljandi RK, +9.52) ja Robert Raasuke 48. (CFC, +14.42). Teistele jäid Luksemburgi tõusud seekord liiga raskeks.