Eesti noored ratturid said EMi temposõidus 17. koha


Henri Treimuth
Henri TreimuthFoto: Eesti Jalgratturite Liit

Tšehhis Brnos toimuvatel juunioride ja MU/NU23 Euroopa meistrivõistlustel saavutasid Eesti ratturid Norman Vahtra ja Henri Treimuth 23 km pikkusel eraldistardist sõidus 17. koha.

MU23 vanuserühmas saavutas Norman Vahtra 17. koha ajaga 31.05. Esikoha võitis favoriidiks peetud itaallane Edoardo Affini (29.26), teine oli sloveenlane Izidor Penko ja kolmas austerlane Markus Wildauer.

Juunioride arvestuse temposõidus saavutas viljandlane Henri Treimuth samuti 17. koha (aeg 32.20). Kaksikvõidu võtsid ülekaalukalt belglased Remco Evenepoel (29.51) ja Ilan Van Wilder (30.15). Kolmas oli itaallane Antonio Tiberi. CFC kasvandik Artjom Mirzojev lõpetas 57 noormehe konkurentsis 28. kohal ajaga 33.00.

Laupäeval ja pühapäeval on kavas grupisõidud. Laupäeval lähevad rajale Mathilde Manuela Nigul (NJ) ja Kelly Kalm ning Mae Lang (NU23).

Pühapäeval sõidavad meesjuuniorid Henri Treimuth, Artjom Mirzojev, Toomas Vool, Erki Laanemäe, Gleb Karpenko ja Anton Litvintsev ning U23 meestes Karl Patrick Lauk, Norman Vahtra ja Karl Arnold Vendelin.