Eesti meistrid maastikurattamaratonis on Peeter Pruus ja Greete Steinburg


Peeter Pruus
Peeter PruusFoto: erakogu

1. juunil toimusid Ida-Virumaal Alutagusel Eesti meistrivõistlused maastikurattamaratonis (XCM UCI CN) koostöös MTÜ Alutaguse maratoni ja Eesti Jalgratturite Liiduga. Eesti meistrisärgid said endale selga Peeter Pruus ja Greete Steinburg.

73 kilomeetri pikkune võistlustrass läbis Alutaguse maastikukaitseala, rekultiveeritud Narva karjääri Viivikonna kaevandust ja mahajäetud turbavälju ning oli tervikuna Alutaguse valla territooriumil. Meistrivõistluste osalejad kiitsid rajameister Tiit Pekki põneva ja vaheldusrikka raja ettevalmistamise eest.

Meeste eliitklassis tuli eelmisel aastal võidetud meistritiitlit kaitsma Peeter Pruus (Torpado Südtirol International MTB pro team), kellel oli rajal küll tehnilisi probleeme, kuid sai need siiski lahendatud ja omandas meistrisärgi ajaga 02:48.00. Ühe favoriidina võistlust alustanud Gert Jõeäär oli rattarikke tõttu sunnitud võistluse katkestama. Teisele kohale tuli Peeter Tarvis (Raplamaa Rattaklubi KoMo) ja pronksi teenis Markus Pajur (Cycling Tartu).

Seotud lood:

Naiste eliitklassi meistrisärki tuli kaitsma Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke), kes oli praktiliselt algusest peale liidrikohal ning säilitas seda sõidu lõpuni, võttes kuldse medali ajaga 03:09:05.6. Aktiivsem võitlus käis rohkem teise ja kolmanda koha peale, mille võitis hinnalise hõbemedali saanud Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi). Kolmanda kohaga pidi sel korral leppima Liisa Ehrberg (ProShop Team).

„Alutaguse rada on väga hea, raske ja põrutav. Minul oli ka probleeme, kett kukkus 5-6 korda kindlasti maha ja oli probleem tagumise tirriga, sain selle vahetada alles 56. kilomeetril ja sellega läks paar minutit kindlasti. Ei ole seda väga harjutanud,“ tõdes Pruus, et päris probleemivabalt sõit ei möödunud.