Eesti jalgrattur triumfeeris Prantsusmaa ühepäevasõidul


Eesti jalgrattur triumfeeris Prantsusmaa ühepäevasõidul
Karl Patrick LaukFoto: erakogu

Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) võitis Prantsusmaa amatööride ühepäevasõidu Route d'Or du Poitou (132 km) ajaga 3.05.19 (keskmine kiirus 42,737 km/h).

Teiseks tuli Julien Jamot (VC Rouen) ja kolmandaks Emilien Jeanniere (Vendee U Pays De Le Loire).

„Võidusõit oli närviline. Alguses sai kaheksa meest minema ja meie tiimist oli Mickaël Guichard sees," kommenteeris Lauk esimest võidusõitu peale pikka võistluspausi. "Üritasin kahel ringil ka järgi sõita ja panin hinge alla kaks korralikku rünnakut, mis kahjuks vilja ei kandnud. Lõpuks hakkasid ka tiimid, kellel mehi ees polnud taga tööd tegema, kui vahe oli umbes 20 sekundi peale juba tulnud."

"Seejärel saime paari labase rünnakuga umbes kaheteistkümne mehega eest ära ja sõitsime jooksikutele kohe järgi ning sealt edasi minema. Kuna grupp ees oli liiga suur ja koostööd keegi teha ei tahtnud, siis tuli peapundist kaks väikest gruppi veel aegamisi järgi, aga ma ei lasknud sel ennast häirida ja üritasin nii palju kui võimalik koos selle pundiga lõpule lähemale saada. Kuna sõit oli ringidel, mida pidi 16 korda läbima, siis lõpplahenduse olin peas välja juba mõelnud ja oli vaja ainult see realiseerida."

Järgmine start on Laugul 9. augustil Aix sur Vienne.