DELFI VIDEO: Tanel Kangert: Giro d´Italial loodan ühe sähvatuse ikka teha

 (4)
Tanel Kangert
Tanel KangertFoto: Rauno Volmar

Järgmisel nädalal Astana meeskonnas Giro d´Italia suurtuuril startiv Tanel Kangert on viimaseid päevi kodukamaral. Õige pea ootab ees lend Hispaaniasse ja sealt juba velotuuri stardipaika Lõuna-Itaaliasse Napolisse. Kuigi ootused on tiimil suured ja pinged peal, siis Kangert enda sõnul jalga ei värista, kuna samalaadses olukorras on ta juba korra olnud.

"Ei saa päris nii öelda, et ma otsast lõpuni kõik 21 etappi pean stardist finišini end kellegi jaoks ohverdama. Alati leidub kolme nädala jooksul selliseid päevi, kus võib etapivõitu proovida. Võib end jooksikute hulka sokutada ja võib olla isegi peab seda tegema. Isiklikult loodan ühe sähvatuse ikka teha," sõnas Kangert intervjuus Delfile.

Oma kolmandale suurtuurile minev Kangert oli nõus rääkima ka hästi hoitud saladusest. Talvise ettevalmistustsükli käigus oli ta sunnitud ühest Astana treeninglaagrist koju tulema, kuna valutama hakanud põlved ei võimaldanud rattaga sõita. "Põlvekõhre kahjustused mul on ja jäävad, sinna pole midagi parata. Ilmselt jäävad põlvehädad saatma mind karjääri lõpuni. Samas see ei ole minu jaoks uus asi ja ma ei lähe paanikasse, kui mõni päev põlved rohkem valutavad. Tean, kuidas ma end üsna kiirelt joonde saan," selgitas Kangert.

Vaata Tanel Kangerti Delfile antud intervjuud täismahus: