DELFI VIDEO: Neinar Seli: parem pool muna kui tühi koor

 (13)
Erika Salumäe oksjon
Neinar Seli Londonis intervjuud andmas.Mobiilifoto: Gunnar Leheste

Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli tunnistas pärast Erika Salumäe medalite oksjonit Londonis Sotheby's oksjonimajas, et pinge kõige tähtsamatel hetkedel oli sama suur kui ülikooli doktoritöö kaitsmisel.

"Pinge oli muidugi kõrge. Vastutus oli ju suur. Olin võtnud kohustuse kõiki esindada. Tunne oli nagu doktoritöö kaitsmisel. Lõppkokkuvõttes võib rahule jääda. Üks medal on ikkagi kindlalt päästetud. Oleks võtmata jätnud, oleks kodus rohkem pahandada saanud,“ rääkis Seli kohe pärast Salumäe asjade oksjonit ERR-ile antud intervjuus.

Seli ostis ise ära 25 000 euro eest Salumäe 1988. aasta Souli olümpia kuldmedali. 1992. aasta Barcelona olümpia kuld läks sama hinna eest interneti teel ostjale, kelle nimi on seni teadmata.

"Hea, et vähemalt Souli medal jälle kodus on. Öeldakse, et emotsioon võidust jääb rahvale ja medal sportlasele, kuid täna võib väita, et see medal kuulub nüüd ka Eesti rahvale. Polegi tähtis, mis summa eest see osteti. Väärtus jääb samaks. Ta helgib nüüd sama heledalt kui 25 aastat tagasi Souli mängudel."

Vaata, mida rääkis Seli Eesti ajakirjandusele kohe pärast oksjoni lõppu. Muu hulgas selgitab Seli, miks Barcelona medalit osta ei õnnestunud.