DELFI VIDEO: Milline ettepanek on maastikurattasarja Hawaii Expressi korraldajal uuele EOK presidendile?

Balti Keti velotuuri toimumine suure kahtluse all

Maastikurattasarja Hawaii Express Estonian Cupi peakorraldaja Allar Tõnissaar leidis, et rahvusvaheliste spordiürituste korraldamisel tuleks oma panus anda ka Eesti Olümpiakomitee presidendil.

"Kuna praegust on siin ka [EOK] presidendivalimised, siis minu poolt ka ettepanek uuele presidendile. Siin on palju asju spordis - eriti just rahvusvaheliste ürituste valdkonnas - mille kokkulepped tuleb sõlmida palju kõrgemal, kui on ürituse korraldajad ja ilmselgelt on üleriigilisi koostöid järjest rohkem vaja. Mitmed alad on seda ka tõestanud," alustas Tõnissaar.

Ta lisas: "Mina olen korvpallifänn ja vaatan Balti liigat - seal tahetakse astuda järgmine samm ja tuuakse sisse ka Soome ja Rootsi. Leiangi, et igal endast lugupidaval alal tuleb sarnaseid samme teha, aga selliseid kalleid üritusi ei käivita erasektori abil, siin peab õla alla panema riik. Siin tuleb tunnistada, et kui Eesti riik on aidanud (Balti Keti velotuuri korraldamisel - toim.), siis mingil põhjusel Lätis või Leedus pole seda tehtud, on kohe plaan upakil. Need kokkulepped tuleb kuidagi teha nii, et need ei sõltu poliitilistest kokkulepetest."

Vaata ülejäänud intervjuud Delfi videost.